28

ZNAMY LAUREATÓW GRAND VIDEO AWARDS!

Krzysztof Gonciarz, G.F. Darwin, Pasjonaci Tv, emce, Karol Gązwa, Dawid Krawiec, Marcin Jankowski i Martin Stankiewicz – to zwycięzcy Grand Video Awards 2016. Nagrodę Widzów zdobył materiał z kanału Langusta na palmie. Osobowość Roku to emce, a za Debiut Roku uznano kanał projektHumans.

Grand Video Awards to konkurs, którego celem jest docenienie najbardziej kreatywnych, oryginalnych i profesjonalnych twórców wideo w Internecie. Jego organizatorem jest magazyn „Press”. Zwycięzców poszczególnych kategorii wyłoniło jury złożone z profesjonalistów – pracowników sieci internetowych, mediów, agencji reklamowych, firm technologicznych. W czwartek 27 października br. w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie ogłoszono wyniki drugiej edycji konkursu.

Aż dwie statuetki zdobył Krzysztof Gonciarz. Pierwszą w kategorii Wideotutorial za film „Jak zostać youtuberem [Sztuka Składania Historii]”. To efekt współpracy youtubera z firmą Intel – materiały filmowe z cyklu „Sztuka Składania Historii” pokazują twórcom treści wideo, jak opowiadać historie, wykorzystując najnowszą technologię. Odcinek „Jak zostać youtuberem” to kulisy powstania wideo „Gdybyś był JAPOŃCZYKIEM” połączone z rozważaniami o scenariuszu i narracji w filmach na YouTube.

Gonciarz został też nagrodzony w kategorii Lifestyle za film „Więcej niż Jedno Życie” nakręcony w Hongkongu. Opowiada on o tym, jak ciekawość świata pozwala nam przeżyć więcej niż jedno życie. Gonciarz odebrał też nagrody specjalne od Samsunga (Smart TV Award – dla najlepszego twórcy wideo w wysokiej jakości) i Audio Network (za ścieżkę dźwiękową).

Kategorię Vlog wygrał Dawid Krawiec (kanał Przez Świat Na Fazie) filmem „#30 Przez Świat na Fazie – Pakistan – Droga do Indii”. To opowieść o podróży autostopem po Pakistanie.

W kategorii Publicystyka i wideorozmowa wygrał Marcin Jankowski (kanał projektHumans) filmem „Babcia Bogusia, co lubi grać w gry [Projekt Humans #8]”. Babcia Bogusia jest gejmerką, poetką i malarką. Nagrodzone wideo opowiada o kobiecie wiecznie młodej. Kanał projektHumans został uznany za Debiut Roku w tegorocznej edycji Grand Video Awards.

W kategorii Entertainment najlepsi byli Marek Hucz i Jan Jurkowski (G.F. Darwin). Zwyciężyli filmem „Wielkie Konflikty – odc. 15. Noe vs Bóg”. To żartobliwy zapis ostatnich dni przed wielkim potopem. Twórcy kanału G.F. Darwin wygrali tę kategorię także w ub.r.

Najlepsze wideo popularnonaukowe to „Dlaczego lubimy się bać?” z kanału emce. Film opowiada o tym, co się dzieje w mózgu, gdy się boimy i czym różni się lęk od strachu.

Kategorię Hobby wygrali Justyna i Marcin Banasik (Pasjonaci Tv) filmem „Człowiek, który jest chory na decybele” pokazującym pasję Mateusza Jaworskiego z miejscowości Micigózd spod Kielc. Zajmuje się on wyposażaniem samochodów w nagłośnienia.

Kategorię Branded content wygrał Martin Stankiewicz materiałem „Jak podarować radość (parodia)” stworzonym dla Coca-Coli z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Najlepsze wideo kategorii Gaming nakręcił Karol Gązwa (Blowek) – „Mama lepsza w Slither.IO? (Slither.IO)”. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe – po 4000 zł i wyjadą do YouTube Space w Berlinie.

Spośród wszystkich finałowych filmów internauci wybierali w głosowaniu przez stronę konkursową film, który im się najbardziej podobał. Nagrodę Widzów zdobył o. Adam Szustak (kanał Langusta na palmie) za wideo „Dobranocka [#2] Słoń”. Autor stawia w nim pytanie: Dlaczego nie chcesz odważyć się na wielkie rzeczy w swoim życiu? Wszystkie nominowane do Grand Video Awards 2016 materiały można obejrzeć na stronie Grandvideoawards.pl.

Partnerem kreatywnym Grand Video Awards jest Change, partner merytoryczny to Allegro, partner technologiczny – Asus. Partnerami są też: Audio Network, Samsung Smart TV, Deloitte Digital, Multikino. Partnerem gali jest Narodowe Centrum Kultury Projekt „Kultura Dostępna”, Platige Image i Shi Communication.

Sieci partnerskie konkursu: Epic Makers, Gamellon, Mediakraft TV, LifeTube, TalentMedia, GetHero, Video Brothers. Głównym patronem medialnym jest TVP. Patronami medialnymi są też: Interia.pl, Brand24, „Gala”, „Focus”, YT 360, Radio Eska, APYnews, Strefa Biznesu, „Polska The Times”.