30

Startuje piąta edycja konkursu Grand Video Awards

Poszerzone jury, dziesięć kategorii konkursowych oraz nagrody specjalne za Kanał Roku, Debiut Roku i Nagrodę Widzów – tak będzie wyglądał piąty konkurs dla najlepszych twórców wideo w sieci.

Ideą GVA jest honorowanie najbardziej nowatorskich autorów materiałów wideo, promocja najlepszej twórczości w polskiej sieci oraz budowanie przestrzeni do spotkania przedstawicieli największych marek z twórcami wideo.

Zgłoszenia filmów będą przyjmowane do 8 września 2019 roku przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowe www.grandvideoawards.pl.

W tym roku materiały do konkursu można zgłaszać w dziesięciu kategoriach:

  • Branded Content
  • Gaming
  • Hobby, podróże, sport
  • Beauty, fashion, food
  • Edukacja, nauka, technika
  • Publicystyka i wideorozmowa
  • Muzyka
  • Wideotutorial
  • Kultura i sztuka
  • Rozrywka i komedia

W tegorocznej edycji konkursu nie zabraknie nagród dodatkowych od partnerów GVA. Przedstawiciele Mastercard nagrodzą ich zdaniem najlepszy spośród nadesłanych filmów, a jego autor otrzyma nagrodę w postaci wyjątkowej niespodzianki na rozpoczęcie czegoś bezcennego. Również Warszawska Szkoła Filmowa wybierze laureata, którego nagrodzi bezpłatnym rocznym kursem reżysersko-operatorskim lub montażowym. Audio Network wręczy nagrodę w postaci rocznego, bezpłatnego dostępu do swojego banku muzycznego. Aby ubiegać się o tę nagrodę należy wykorzystać muzykę z bazy Audio Network w filmie zgłoszonym, do którejkolwiek kategorii konkursu. W celu uzyskania dostępu do wspomnianej bazy muzycznej należy napisać mail na adres [email protected].

Miasto Stołeczne Warszawa ustanawia nagrodę dla twórcy, który nadeśle film do kategorii nazwanej po prostu – Warszawa. Fujifilm wręczy dodatkową nagrodę w kategorii Hobby, podróże sport jaką będzie aparat Fujifilm X-T3 z obiektywem Fujinon XF18-55, doskonale sprawdzający się w produkcji wideo. Firma Asus postanowiła ufundować dodatkową nagrodę w kategorii Edukacja, nauka, technika – będzie nią komputer Asus ZenBook Duo UX481.

Zgłoszone materiały wideo oceni w tym roku poszerzone jury, w skład którego wejdą specjaliści od mediów społecznościowych, fachowcy zajmujący się produkcją telewizyjną, filmową i internetową, eksperci z agencji reklamowych, uznani twórcy wideo w sieci oraz przedstawiciele sieci partnerskich.

Zwycięzców V edycji Grand Video Awards poznamy podczas gali finałowej konkursu, która odbędzie się w październiku w Warszawie. Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajdują się na Grandvideoawards.pl

Magazyn „Press” zaprasza!

Partnerzy: UPC, Mastercard, Fujifilm, Raben, Audio Network, Warszawska Szkoła Filmowa, Narodowe Centrum Kultury, Miasto Stołeczne Warszawa, Dr Irena Eris

Partner technologiczny: Asus

Partnerzy Gali Grand Video Awards: Digital Knowledge Village, Film Garden, Digital Beast

Sieci partnerskie: Gamellon, Get Hero, LifeTube, TalentMedia, Video Brothers

Patroni medialni: Wirtualna Polska, Filmweb, Wyborcza.pl, Co Jest Grane 24, Jet Line, Brand 24, YT 360, ApyNews, Reach a Blogger