13

Ruszają zgłoszenia do Grand Video Awards 2022

W ósmej edycji Grand Video Awards, konkursu dla najlepszych twórców wideo w sieci, jury wybierze laureatów w dziewięciu kategoriach. Zostaną też przyznane nagrody specjalne za Kanał Roku i Nagroda Widzów.

Ideą konkursu GVA jest honorowanie autorów najbardziej nowatorskich materiałów wideo, promocja najlepszej twórczości w polskiej sieci oraz budowanie przestrzeni do spotkania przedstawicieli największych marek z twórcami wideo. Zgłoszenia filmów będą przyjmowane do 5 września 2022 roku, godziny 23.59 przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.grandvideoawards.pl.

W tym roku materiały do konkursu można zgłaszać w dziewięciu kategoriach głównych:

  • Branded content
  • Hobby, podróże, sport
  • Edukacja, nauka, technika
  • Publicystyka i wideorozmowa
  • Wideotutorial
  • Kultura i sztuka
  • Rozrywka i komedia
  • Wideoklip
  • oraz nowej Vertical Video do której można zgłaszać wideo nakręcone w pionie, np. tiktoki, instastories, relacje na Facbeooka itp.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii i laureaci nagród specjalnych otrzymają po 4 tys. zł.

Poza głównymi kategoriami konkursu część partnerów Grand Video Awards ustanowiła kategorie dodatkowe. W tym roku do grona partnerów Grand Video Awards dołączyła firma T-Mobile. Operator będzie patronem kategorii specjalnej „Teraz ma znaczenie”, do której uczestnicy mogą zgłaszać filmy o tematyce związanej z wartościami, sytuacjami lub emocjami, które są dziś istotne dla ludzi. Nazwa kategorii nie jest przypadkowa i nawiązuje bezpośrednio do nowej filozofii marki, w ramach której firma przypomina o tym, jak ważne jest dziś cieszenie się każdym momentem i dzielenie się tą radością z bliskimi, m.in. dzięki nowym technologiom. Laureatkę/laureata tej kategorii wyłonią przedstawiciele T-Mobile, a nagrodą będzie 4 tys. zł. Dodatkowo uczestnicy kategorii „Teraz ma znaczenie” będą mieli możliwość nawiązania dalszej współpracy z marką T-Mobile.

Miasto Stołeczne Warszawa ponownie wręczy nagrodę w wysokości 4 tys. zł dla twórcy, który zgłosi film do kategorii „Warszawa. Stolica wolnego czasu”. Można do niej zgłaszać filmy, które pokazują stolicę jako miejsce kultury, rozrywki, sportu i odpoczynku, gdzie mieszańcy chcą spędzać wolne chwile.

Audio Network wręczy nagrodę w postaci rocznego bezpłatnego dostępu do swojego banku muzycznego do produkcji własnych laureatki/laureata. Aby ubiegać się o nagrodę od Audio Network, należy wykorzystać muzykę z ich bazy w filmie zgłoszonym do konkursu (w celu uzyskania dostępu należy napisać na adres: [email protected]).

To wciąż nie wszystko! Niektórzy partnerzy postanowili przyznać również nagrody dodatkowe.

Firma Asus ufundowała dodatkową nagrodę w kategorii Edukacja, nauka, technika – laptop Zenbook Pro 14 Duo OLED. Otrzyma go autor/ka filmu, który zostanie wybrany przez przedstawicieli firmy. Dodatkowo ASUS ufundował również nagrodę dla widza głosującego w Nagrodzie Widzów – będzie nią laptop ASUS VivoBook 15 OLED – zwycięzca zostanie wyłoniony w losowaniu.

Firma Jet Line dla laureata kategorii Publicystyka, wideorozmowa przygotowała nagrodę w formie tygodniowej kampanii DOOH na ekranach MORE w siedmiu największych miastach: Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu i Trójmieście.

Warszawska Szkoła Filmowa wybierze twórcę, którego nagrodzi bezpłatnym rocznym kursem reżysersko-operatorskim lub montażowym.

Zgłoszone materiały wideo oceni szerokie grono jurorów – specjaliści od mediów społecznościowych, fachowcy zajmujący się produkcją telewizyjną, filmową i internetową oraz eksperci z agencji reklamowych. Zwycięzców VIII edycji Grand Video Awards poznamy podczas gali finałowej konkursu, która odbędzie się w październiku w Warszawie.

Partner technologiczny: ASUS

Partnerzy: TikTok, T-Mobile Polska, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Miasto Stołeczne Warszawa, Canon Polska, Warszawska Szkoła Filmowa, Audio Network.

Patroni medialni: Wirtualna Polska, Jet Line, Reach a Blogger, Brand 24.