o konkursie

Strona główna  >  Konkurs  >  O konkursie

GRAND VIDEO AWARDS TO OGÓLNOPOLSKI KONKURS TWÓRCÓW WIDEO W SIECI

Ideą GVA jest uhonorowanie tych najbardziej kreatywnych, oryginalnych i nowatorskich autorów oraz promocja najlepszej twórczości wideo w polskim Internecie.

JAKOŚĆ WIDEO – JAKOŚĆ KANAŁU – JAKOŚĆ WIDZA

GVA to odpowiedź na najnowszy trend marketingowy w sieci, w którym wysoka jakość materiału wideo (a co za tym idzie potencjał marketingowy grupy docelowej kanału) staje się ważna na równi z liczbą jego odtworzeń w sieci.

SPOTKANIE TWÓRCY – MARKETERZY

Na gali rozdania nagród najlepsi twórcy wideo w sieci spotkają się z marketerami zainteresowanymi nowymi kanałami dotarcia do klientów.

PROFESJONALNE JURY

W przeciwieństwie do innych konkursów, gdzie o wynikach decyduje liczba oddanych esemesów lub like’ów, w jury GVA zasiadają specjaliści od mediów społecznościowych, fachowcy z dziedziny produkcji telewizyjnej, filmowej i internetowej, eksperci z agencji reklamowych, dyrektorzy zarządzający uznanych marek.

ZAANGAŻOWANA WIDOWNIA

Twórcy najpopularniejszych kanałów angażują do konkursu GVA swoją widownię, która poprzez głosowanie online wybiera zwycięzcę Nagrody Widzów. W pierwszym konkursie otrzymał ją Sylwester Wardęga. Twórcą, który najczęściej wygrywał Nagrodę Widzów jest Krzysztof Gonciarz.


KATEGORIE KONKURSU

KATEGORIE GŁÓWNE

1. Branded content

2. Hobby, podróże, sport

3. Edukacja, nauka, technika

4. Publicystyka i wideorozmowa

5. Wideotutorial

6. Kultura i sztuka

7. Rozrywka i komedia

8. Wideoklip

oraz nowa

9. Vertical Video – wideo nakręcone w pionie, np. tiktoki, instastories, relacje na Facbeooka itp.

NAGRODY SPECJALNE

Nagroda Widzów – zostanie przyznana materiałowi wideo, który uzyska największą liczbę głosów w głosowaniu przeprowadzonym na stronie www.grandvideoawards.pl. Każdy uczestnik głosowania może oddać jeden głos.

Nagroda za Kanał Roku – odbierze ją osoba o niekwestionowanych dokonaniach, wyznaczająca trendy i ciesząca się wpływem na innych twórców wideo.

KATEGORIE DODATKOWE

Teraz ma znaczenie – utworzona wspólnie z T-Mobile.
Do tej kategorii można zgłaszać filmy o tematyce związanej z wartościami, sytuacjami lub emocjami, które są dziś istotne dla ludzi. Nazwa kategorii przypomina o tym, jak ważne jest dziś cieszenie się każdym momentem i dzielenie się tą radością z bliskimi, m.in. dzięki nowym technologiom. Uczestnicy tej kategorii będą mieli możliwość nawiązania dalszej współpracy z marką T-Mobile.

Warszawa. Stolica wolnego czasu – utworzona wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa.
Można do niej zgłaszać filmy, które pokazują stolicę jako miejsce kultury, rozrywki, sportu i odpoczynku, gdzie mieszańcy chcą spędzać wolne chwile.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii, laureaci nagród specjalnych oraz kategorii dodatkowych otrzymają po 4 tys. zł.

NAGRODY DODATKOWE

Audio Network wręczy nagrodę w postaci rocznego bezpłatnego dostępu do swojego banku muzycznego do produkcji własnych laureatki/laureata. Aby ubiegać się o nagrodę od Audio Network, należy wykorzystać muzykę z ich bazy w filmie zgłoszonym do konkursu (w celu uzyskania dostępu należy napisać na adres: [email protected]).

Firma Asus ufundowała dodatkową nagrodę w kategorii Edukacja, nauka, technika – laptop Zenbook Pro 14 Duo OLED. Otrzyma go autor/ka filmu, który zostanie wybrany przez przedstawicieli firmy. Dodatkowo ASUS ufundował również nagrodę dla widza głosującego w Nagrodzie Widzów – będzie nią laptop ASUS VivoBook 15 OLED – zwycięzca zostanie wyłoniony w losowaniu.

Nagrodę dodatkową od Canon Polska otrzyma również autor filmu, który zwycięży w głosowaniu na Nagrodę Widzów. Będzie nią aparat cyfrowy EOS R10 + obiektyw RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM.

Firma Jet Line dla laureata kategorii Publicystyka, wideorozmowa przygotowała nagrodę w formie tygodniowej kampanii DOOH na ekranach MORE w siedmiu największych miastach: Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu i Trójmieście.

Warszawska Szkoła Filmowa wybierze twórcę, którego nagrodzi bezpłatnym rocznym kursem reżysersko-operatorskim lub montażowym.

ZGŁOSZENIA FILMÓW W KONKURSIE GRAND VIDEO AWARDS 2022
PRZYJMUJEMY DO PÓŁNOCY 5 WRZEŚNIA 2022 ROKU.