Strona główna > Konkurs > O konkursie
Ideą GVA jest uhonorowanie tych najbardziej kreatywnych, oryginalnych i nowatorskich autorów oraz promocja najlepszej twórczości wideo w polskim Internecie.
GVA to odpowiedź na najnowszy trend marketingowy w sieci, w którym wysoka jakość materiału wideo (a co za tym idzie potencjał marketingowy grupy docelowej kanału) staje się ważna na równi z liczbą jego odtworzeń w sieci.
Na gali rozdania nagród najlepsi twórcy wideo w sieci spotkają się z marketerami zainteresowanymi nowymi kanałami dotarcia do klientów.
W przeciwieństwie do innych konkursów, gdzie o wynikach decyduje liczba oddanych esemesów lub like’ów, w jury GVA zasiadają specjaliści od mediów społecznościowych, fachowcy z dziedziny produkcji telewizyjnej, filmowej i internetowej, eksperci z agencji reklamowych, dyrektorzy zarządzający uznanych marek.
Twórcy najpopularniejszych kanałów angażują do konkursu GVA swoją widownię, która poprzez głosowanie online wybiera zwycięzcę Nagrody Widzów. W pierwszym konkursie otrzymał ją Sylwester Wardęga. Twórcą, który najczęściej wygrywał Nagrodę Widzów jest Krzysztof Gonciarz.
1. Branded content
2. Hobby, podróże, sport
3. Edukacja, nauka, technika
4. Publicystyka i wideorozmowa
5. Wideotutorial
6. Kultura i sztuka
7. Rozrywka i komedia
8. Wideoklip
oraz nowa
9. Vertical Video – wideo nakręcone w pionie, np. tiktoki, instastories, relacje na Facbeooka itp.
Nagroda Widzów – zostanie przyznana materiałowi wideo, który uzyska największą liczbę głosów w głosowaniu przeprowadzonym na stronie www.grandvideoawards.pl. Każdy uczestnik głosowania może oddać jeden głos.
Nagroda za Kanał Roku – odbierze ją osoba o niekwestionowanych dokonaniach, wyznaczająca trendy i ciesząca się wpływem na innych twórców wideo.
Teraz ma znaczenie – utworzona wspólnie z T-Mobile.
Do tej kategorii można zgłaszać filmy o tematyce związanej z wartościami, sytuacjami lub emocjami, które są dziś istotne dla ludzi. Nazwa kategorii przypomina o tym, jak ważne jest dziś cieszenie się każdym momentem i dzielenie się tą radością z bliskimi, m.in. dzięki nowym technologiom. Uczestnicy tej kategorii będą mieli możliwość nawiązania dalszej współpracy z marką T-Mobile.
Warszawa. Stolica wolnego czasu – utworzona wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa.
Można do niej zgłaszać filmy, które pokazują stolicę jako miejsce kultury, rozrywki, sportu i odpoczynku, gdzie mieszańcy chcą spędzać wolne chwile.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii, laureaci nagród specjalnych oraz kategorii dodatkowych otrzymają po 4 tys. zł.
Audio Network wręczy nagrodę w postaci rocznego bezpłatnego dostępu do swojego banku muzycznego do produkcji własnych laureatki/laureata. Aby ubiegać się o nagrodę od Audio Network, należy wykorzystać muzykę z ich bazy w filmie zgłoszonym do konkursu (w celu uzyskania dostępu należy napisać na adres: [email protected]).
Firma Asus ufundowała dodatkową nagrodę w kategorii Edukacja, nauka, technika – laptop Zenbook Pro 14 Duo OLED. Otrzyma go autor/ka filmu, który zostanie wybrany przez przedstawicieli firmy. Dodatkowo ASUS ufundował również nagrodę dla widza głosującego w Nagrodzie Widzów – będzie nią laptop ASUS VivoBook 15 OLED – zwycięzca zostanie wyłoniony w losowaniu.
Nagrodę dodatkową od Canon Polska otrzyma również autor filmu, który zwycięży w głosowaniu na Nagrodę Widzów. Będzie nią aparat cyfrowy EOS R10 + obiektyw RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM.
Firma Jet Line dla laureata kategorii Publicystyka, wideorozmowa przygotowała nagrodę w formie tygodniowej kampanii DOOH na ekranach MORE w siedmiu największych miastach: Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu i Trójmieście.
Warszawska Szkoła Filmowa wybierze twórcę, którego nagrodzi bezpłatnym rocznym kursem reżysersko-operatorskim lub montażowym.