Strona główna > Konkurs > Jury
W jury konkursu Grand Video Awards 2022 zasiedli:
Jacek Amsterdamski, wicenaczelny, Wirtualna Polska
Absolwent Socjologii w Collegium Civitas. Od 17 lat zajmuje się produkcją wideo dla portali internetowych i telewizji. Od 8 lat w Grupie Wirtualna Polska Media, gdzie odpowiada za wideo i jest związany z telewizją WP. Jednocześnie jest wicenaczelnym WP, odpowiedzialnym za serwisy informacyjne i ekonomiczne. Wcześniej pracował m.in w Agorze, Onecie i TVP.
Rafał Drzewiecki, head of global business marketing TikTok CE
Od 13 lat związany z mediami. Od 2008 roku zdobywał doświadczenie w Onet.pl i Ringier Axel Springer Polska na stanowiskach menedżerskich. Aktualnie jako head of marketing TikTok w Europie Centralnej jest odpowiedzialny za tworzenie i wykonanie strategii marketingowej, rozwój lokalnego zespołu marketingu oraz za wsparcie rozwoju biznesu w regionie.
Marcin Dworucha, managing director, producer & partner, F25 Production House
Absolwent Krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej. Pracę zawodową rozpoczął w strukturach agencji reklamowej McCann Worldgroup, w dziale reklamy internetowej MRM Worldwide. Po prawie 5 latach pracy w agencji rozpoczął działalność we własnej firmie, którą stworzył od podstaw. Dom produkcyjny F25 rozpoczął działanie w 2008. Przez 14 lat z sukcesami przeprowadził wiele ciekawych projektów, pracując dla największych marek w Polsce i za granicą. Produkcje F25 zdobywały nagrody na wielu festiwalach: KTR, Mixx, Kreatura, Effie, Złote Spinacze. Do najsłynniejszych kampanii należy kampania OLX: „A co gdyby?” czy kampania Yes: „Jestem kobietą”. Dwukrotnie na trzecim miejscu w konkursie Ad WO/MAN 2020 i 2021 i raz na drugim w roku 2022 w kategorii domy produkcyjne, za osiągnięcia w biznesie produkcji filmowych na rynku reklamowym.
Paweł Janas, creative director, GoldenSubmarine
Od 4 lat w GoldenSubmarine, w branży reklamowej od ponad dwóch dekad. Pracował w agencjach polskich i sieciowych, ma na koncie ma projekty ATL, BTL, digital dla marek globalnych i polskich. Absolwent architektury i wzornictwa przemysłowego wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zdobywca nagród i juror w branżowych konkursach. Prywatnie maluje, uprawia snowboard i próbuje sił na longboardzie.
Paweł Jóźwik, producent, OTO Film
Specjalizuje się w produkcjach digital, branded content i programach telewizyjnych. Świetnie odnajduje się w meandrach internetu i formatach, które wymagają dużej kreatywności. Doświadczenie zdobywał, produkując najbardziej zasięgowe kanały branded content na YouTubie w Polsce oraz kampanie internetowe dla znanych marek.
Dawid Kaźmierczak, digital creative director, Przestrzeń & mood.club
Od 21 roku życia pracował w agencjach reklamowych i PR, m.in. Edelman, Ogilvy, DDB Warszawa, McCann, 180heartbeats + Jung v Matt. Tam zakochał się w kreatywności, pracując dla takich marek jak: Microsoft, IKEA, Decathlon, Coca-Cola, KFC, Burger King, Google, Zalando, BNP Paribas i Mastercard.
Obecnie digital creative director w Przestrzeni oraz założyciel mood.club. Entuzjasta kreatywnej komunikacji w mediach społecznościowych ze specjalizacją w vertical video.
W 2021 roku współtworzone przez niego kampanie otrzymały dwie z trzech nagród Best of Facebook, osiem mieczy KTR, nominację na Cannes Lions oraz międzynarodowe Webby Awards. W całej swojej karierze współtworzone przez niego kampanie zdobyły ponad 40 nagród i nominacji w takich konkursach jak Effie, KTR, Cannes Lions czy Golden Drum.
Jest członkiem komitetu Papaya Young Directors oraz pomysłodawcą i współtwórcą kategorii Vertical Stories. W 2021 roku wraz z newonce.radio (największe polskie radio internetowe) stworzył program #ADventures, w którym rozmawia z przedstawicielami branży kreatywnej.
Mateusz Kulczycki, realizator dźwięku, sound designer, Cocosound
Współwłaściciel studia nagrań i postprodukcji dźwięku Cocosound, specjalizującego się w reklamach i programach telewizyjnych. Na co dzień kreuje dźwięk w produkcjach dla największych globalnych marek. Ceni sobie niebanalność i oryginalność i właśnie to chciałby zobaczyć i usłyszeć w zgłoszonych pracach.
Mieszko Mahboob, reżyser dźwięku, właściciel Zgrywa Studio
Lubi krótkie opisy.
Weronika Mirowska (dyrektor wydawnicza "Press")
Piotr Onopa, reżyser, Match & Spark
Jest reżyserem o wyjątkowej estetyce i humorze, a pasja do tworzenia teledysków i gry na perkusji nadaje jego pracom charakterystyczny rytm. Piotr przywiązuje dużą wagę do szczegółów i zawsze wprowadza dobrą atmosferę na planie zdjęciowym. Te atuty zostały docenione przez takie marki, jak Nike, Coca-Cola, Durex, Absolut, Samsung, Virgin Mobile czy Citi Bank. W 2016 roku został nagrodzony Fryderykiem za teledysk „W dobrą stronę” Dawida Podsiadły. W 2018 roku spot „Netiokracja” w reżyserii Piotra otrzymał Złoty Miecz KTR w kategorii Communication/Video.
Andrzej Skworz (przewodniczący jury, redaktor naczelny "Press")
Ewa Maria Szczepanowska, prorektorka, Warszawska Szkoła Filmowa
Menadżerka kultury, specjalistka PR od 2000 roku związana z branżą audiowizualną. Od roku 2015 dyrektor kreatywna Warszawskiej Szkoły Filmowej, od roku 2018 także jej rzeczniczka prasowa, od roku 2021 prorektorka ds. komunikacji i nowych mediów. Obecnie zajmuje się także produkcją i edukacją w zakresie branży gier wideo.
Kacper Wantoła, co-owner, Graffiti Films
Kreatywny producent i współwłaściciel warszawskiego domu produkcyjnego Graffiti. Hobbystyczny fotograf, kolekcjoner tatuaży, perkusista amator, weekendowy skoczek spadochronowy, ojciec na pełen etat. Przez 3 lata studiował seksuologię. To pozwoliło mu odkryć, że jego prawdziwym powołaniem jest branża reklamowa. Do dzisiaj nie żałuje tej decyzji.
Magdalena Widuch, CEO, ColorOffOn
Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej. W branży filmowej od 2006 roku. Na przestrzeni lat związana z takimi firmami, jak DDB, Papaya Films, The Chimney Pot, gdzie pracowała jako postproducent przy takich filmach jak „Janosik. Prawdziwa historia” Agnieszki Holland czy „Baby są jakieś inne” Marka Koterskiego. W 2015 roku założyła firmę postprodukcyjną ColorOffOn, gdzie do dziś pełni funkcję prezesa zarządu oraz CEO. W 2016 roku powołała do życia firmę TalentBank, zrzeszającą montażystów, gdzie również pełni funkcję prezesa.
Marek Zając, szef kanału Polsat Rodzina
Publicysta, autor książek i scenarzysta, trener i doradca medialny. Pracował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Polska. The Times”, „Przekroju”, Radiu Plus i TVP. Sekretarz Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej i Przewodniczący Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau. Ekspert Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, wiceprezes zarządu SkillsPoland.